planowanie logistyczne
GoRamp SZT

System TMS nowej generacji do bardziej inteligentnego planowania przesyłek

Wprowadzamy właśnie ważną aktualizację naszego systemu TMS do planowania wysyłek, komunikacji i monitorowania wielu zamówień. Umożliwia ona konsolidację kilku zamówień w jedną przesyłkę, synchronizację wszystkiego z systemem zarządzania przedziałami czasowymi oraz usprawnienie komunikacji od początku do końca. Oprócz tego dodajemy szereg nowych funkcji, które pomogą Ci przejść do inteligentnego zarządzania łańcuchem dostaw.

Poniżej przedstawiamy historię nowej aktualizacji i jej praktyczne działanie.

Adaptacja do nowej rzeczywistości

Sektory logistyki i produkcji rozwijają się jak nigdy dotąd, a firmy przekraczają granice swoich możliwości, aby sprostać wysokiemu popytowi na produkty i usługi transportowe. Dlatego też kierownicy logistyki w tych firmach mają teraz jeszcze więcej pracy, a ich rola jest bardziej krytyczna niż kiedykolwiek wcześniej.

Łączenie licznych zamówień zakupu z kilkoma miejscami docelowymi w jednej przesyłce nie jest łatwym zadaniem, a jednocześnie jedynym sposobem na zapewnienie optymalizacji kosztów logistycznych. W obliczu rosnących cen paliwa i transportu kierownicy ds. logistyki nie mogą sobie pozwolić na brak maksymalizacji wydajności i efektywności każdego transportu. Dodajmy do tego rezerwację doków magazynowych i komunikację z wieloma zainteresowanymi stronami, a otrzymamy układankę, którą codziennie muszą rozwiązywać menedżerowie logistyki.

Opracowaliśmy tę aktualizację na podstawie tego, co mówią nasi klienci, z jakimi wyzwaniami spotykają się na co dzień i jak faktycznie korzystają z naszego systemu TMS. Prowadzimy również ciągłe rozmowy z ekspertami z dziedziny logistyki, magazynowania, produkcji i IT, aby nasz system TMS uwzględniał najnowsze trendy i rozwiązania. Wierzymy w to, że podejście zorientowane na klienta jest najlepszym sposobem na wdrażanie innowacji,

Ta aktualizacja jest odpowiedzią na nową rzeczywistość, w której funkcjonują obecnie sektory logistyki i produkcji.

Zaprojektowana dla firm produkcyjnych

Nowa aktualizacja systemu planowania i monitorowania przesyłek dla licznych zamówień jest stworzona dla kierowników logistyki w firmach produkcyjnych, ale może być również przydatna dla każdego kierownika logistyki zajmującego się takimi działaniami organizacyjnymi jak:

 • Codzienne planowanie wysyłek
 • Liczne zlecenia zakupu z wieloma miejscami docelowymi
 • >50 zamówień zakupu dziennie
 • >1 miejsce rozładunku na przesyłkę

Rozwiązanie

Dzięki tej aktualizacji rozszerzyliśmy koncepcję wysyłki w naszym systemie TMS, umożliwiając menedżerom logistyki łatwą kontrolę nad kluczowymi obszarami codziennych operacji, takich jak:

 • Planowanie wysyłek: łączenie wielu zamówień zakupu z wieloma miejscami rozładunku w przesyłki dla przewoźników.
 • Planowanie czasu: rezerwacja czasu w magazynie dla każdego docelowego punktu załadunku lub rozładunku.
 • Monitorowanie przesyłek: zarządzanie statusem każdego zamówienia w ramach wysyłki w celu zwiększenia przejrzystości.
 • Analityka: opóźnienie czy dostawa na czas, cena docelowa a cena ostateczna, wyniki przewoźników.

Przegląd funkcji

Cyfrowe narzędzia do efektywnego zarządzania łańcuchem dostaw są nieuniknione. Dzisiejsze realia rynkowe stawiają menedżerów logistyki przed koniecznością radzenia sobie z nieustannie zmieniającym się środowiskiem przesyłek, a tego nie da się już opanować manualnie.

Oto kilka wskazówek, w jaki sposób rozwiązania cyfrowe mogą pomóc Ci przetrwać dzień pracy.

Proste zamawianie i monitorowanie przesyłek. Skonsoliduj wszystkie zamówienia zakupu dla tego samego klienta lub w tym samym kierunku i zaplanuj je jako pojedynczą przesyłkę. Zarezerwuj czas dla przewoźnika w każdym ze swoich magazynów odrębnie lub dokonaj jednej rezerwacji dla wszystkich załadunków w danej lokalizacji. Śledź zmiany w każdym zamówieniu i późniejszej rezerwacji.

Łatwy przepływ informacji. Usprawnij komunikację na linii załadowca-przewoźnik-dostawca-odbiorca podczas realizacji przesyłki. Unikaj komunikacji telefonicznej lub mailowej, a zamiast tego – korzystaj z czatu w obrębie przesyłki i proaktywnie informuj o zmianach statusu za pomocą narzędzi do monitorowania statusu.

Analityka. Wdrażanie zmian i eliminowanie utrudnień w zakresie rzeczywistych informacji, opóźnień lub terminowości dostaw, planowanej i rzeczywistej ceny, wydajności przewoźnika.

Co więcej, pracujemy nad nowymi funkcjami systemu GoRamp TMS, które pomogą Ci przekształcić tradycyjne procesy w inteligentne zarządzanie łańcuchem dostaw:

 • Trendy i informacje o rynku pomogą Ci sprostać wyzwaniom w sposób przemyślany i świadomy
 • Porady i wskazówki dotyczące optymalizacji działań operacyjnych sprawią, że Twoja inteligentna praca będzie jeszcze bardziej inteligentna
 • Szybkie instrukcje dotyczące nowych funkcji i aktualizacji pozwolą Ci z łatwością wprowadzić współpracowników i partnerów na rynek.

planowanie zajętości rampy z GoRamp
Trendy i informacje o rynku pomogą Ci sprostać wyzwaniom w sposób przemyślany i świadomy.

Zacznij już dziś

Nowe funkcje są bezpłatne i wchodzą w skład naszego systemu TMS jako oferta standardowa.

Zwiększ wydajność, widoczność i monitorowanie w czasie rzeczywistym swoich działań operacyjnych. Już dziś umów się z nami na rozmowę demonstracyjną!

Dowiedz się więcej o rozwiązaniu GoRamp do zarządzania magazynem.

Czytaj więcej